TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

Celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc.

Idea obchodów „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw” zrodziła się w Ministerstwie Sprawiedliwości w 2000 roku w celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Jest ona związana z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw (Dz. U. nr 59 poz. 517). 

Szczegółowe dane na temat pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości www.pokrzywdzeni.gov.pl oraz  http://funduszsprawiedliwosci.gov.pl/ 

Lista organizacji, które świadczą w 2018 r. pomoc materialną i niematerialną sfinansowana z Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej

W dniach 19-25 lutego 2018 roku osoby pokrzywdzone przestępstwem będą miały możliwość skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych w budynku Sądu Okręgowego w Słupsku przy ul. Zamenhofa 7 – zgłaszać należy się poprzez Biuro Obsługi Interesanta.

Dyżury te pełnili będą asystenci sędziego Sądu Okręgowego w Słupsku.

Odbywały się one będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00-15:00.  

Rejestr zmian dla: TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Słupsku
Podpisał:
Prezes Sądu Okręgowego w Słupsku
Opublikował:
Janusz Bugiel
Dokument z dnia:
2018-02-14
Publikacja w dniu:
2018-02-14
Opis zmiany:
Zamieszczenie.
Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Słupsku
Podpisał:
Prezes Sądu Okręgowego w Słupsku
Opublikował:
Janusz Bugiel
Dokument z dnia:
2017-02-17
Publikacja w dniu:
0000-00-00
Opis zmiany:
b/d